poniedziałek, 17 czerwca 2013

Michael Cheval

Michael Cheval
Michael Cheval


Michael Cheval ( ur. w 1966, jako Mikhail Khokhlachev, ros. Михаил Хохлачев w Kotelnikovo, Rosja ) jest współczesnym artystą specjalizującym się w absurdalnym malarstwie, rysunkach i portretach. Jest współzałożycielem Cheval Fine Art Inc. i obecnie mieszka w New Jersey, USA. Jego prace cieszą się międzynarodowym uznaniem i były wystawiane regularnie w galeriach na terenie USA i Europy.

Michael Cheval
Michael Cheval - Love Is Blind II

W jego definicji, absurdem jest odwrócona strona lub rzeczywistość, Odwrotna strona logiki. To nie wynika z marzeń surrealistów lub pracy podświadomości. Jest to gra wyobraźni, gdzie wszystkie związki są starannie dobrane, aby skonstruować literacką część, swoiste pole wyrażania się. Każdy z obrazów Cheval'a jest mapą jego podróży do iluzji. Jego praca jest często metaforyczna i wymaga bystrego oka, by rozszyfrować aluzje często głęboko ukryte.


Michael Cheval
Michael Cheval - Zastaw Współistnienia

  Urodzony w 1966 roku w Kotelnikovo, małym mieście w południowej Rosji, Cheval rozwinął pasję do sztuki już w jego wczesnym dzieciństwie. Kiedy jego rodzina przeniosła się do Niemiec w 1980 roku, zachodnia kultura europejska zrobiła wielkie wrażenie na młodym artyście. W 1986 roku przeniósł się do Turkmenistanu i ukończył w Ashgabad szkolę Sztuk Pięknych. Absorbując filozofię wschodu i charakter Azji Środkowej, zaczął pracować jako niezależny artysta profesjonalny, kształtując swój styl i surrealistyczny kierunek. Wraz Jego decyzją, aby wyemigrować do USA w 1997 roku, rozpoczęła się nowa epoka dla artysty. Wrócił do kultury zachodniej, gdzie inspirował się wśród niemieckiej młodzieży, a teraz przyniósł do swej twórczości jego własne doświadczenie, swoją filozofię i wizję.

Michael Cheval
Michael Cheval


W 1998 Cheval został członkiem prestiżowego nowojorskiego klubu Narodowej Sztuki, gdzie został wyróżniony nagrodą Komitetu Wystawowego w 2000 roku. Jest również członkiem Towarzystwa Sztuki Wyobraźni od 2002 roku. Cheval opublikował dwa pełne albumy sztuki w kolorze - Kołysanki w 2004 i Charakter Absurdu w 2007 roku. Jego obrazy cieszą się międzynarodowym uznaniem i często można je zobaczyć w galeriach, w USA i za granicą.
Znajdują sie też w wielu znanych, prywatnych kolekcjach, takich osobistości jak:
 
Gina Lollobrigida
Marc Benhuri
Ernst Fuchs
Ian Gillan
Gary Primm
Frederick Carrick
Keith Norman
Stephen Prater
Paul Cass
Jolynn Benn i Patrick Mahoney ...


Michael Cheval
Michael Cheval - Schody do Nieba

 Cheval jest artystą samoukiem, zachęcanym do tworzenia przez jego dziadka, Yurija Lipov'a, który był profesjonalnym artystą i rzeźbiarzem. Swoje umiejętności szybko rozwinął i przez trzy lata, zdążył już tworzyć złożone kompozycje malarskie.
 . Kiedy rodzina Cheval'a przeniósła się do Niemiec w 1980 roku, nowe środowisko wywarło wielki i niezatarty wpływ na młodym artyście. W tym okresie również realizował inne artystyczne pościgi, komponowanie piosenek, grywał w Rock Band Roll 'n' i pisał wiersze.


Michael Cheval
Michael Cheval


Od 2009 Cheval współpracował z pisarzem, filozofem i poetą Borisem Glikmanem, który pisał opowiadania, bajki i wiersze, które były tłem i inspiracją obrazów Cheval'a. W 2011 roku owoc ich współpracy "Połączenie lokalne / MePhone" został opublikowany w Magazynie U. . Cheval i Glikman rozważają także współpracę na pocztówkach i praca nad albumem sztuki z załączonych wierszy i opowiadań.

Michael Cheval
Michael Cheval

W 2011 roku, na zlecenie Giny Lollobrigidy ukończył oficjalny portret dla aktorki.

Sztuka Cheval'a jest godna uwagi ze względu na swoja siłę, błyskotliwość, niesamowity warsztat, subtelność, wielkość i oryginalność jego koncepcji.
 Cheval porównuje swoje obrazy do układanki, której kod musi być odkryte, ale nie może być więcej niż jednego rozwiązania tej zagadki. On  zwraca się do publiczności, aby zapewnić własne, unikalne interpretacje jego twórczości, w których nowe idee i wyższy poziom zrozumienia z jego prac został osiągnięty. . Cheval mówi: "Widz powinien mieć aspiracje, aby zrozumieć świat i jego przedstawienie, a tym samym poszerzyć swoje horyzonty i świadomość.  Zawsze jestem szczęśliwy, gdy widzę, że widz rozumie mnie, gdy ma chęć do gry moje gry. ".

Michael Cheval
Michael ChevalBrak komentarzy:

Prześlij komentarz