piątek, 14 czerwca 2013

Michael Parkes

Michael Parkes
Michael Parkes


Michael Parkes ( ur. w 1944 roku w Sikeston, Missouri ) Amerykański artysta urodzony w Hiszpanii. Znany jest najbardziej z prac w dziedzinie sztuki fantazji i realizmu magicznego, a specjalizuje się w malarstwie, kamieniu, litografii i rzeźbie.


Michael Parkes
Michael Parkes

Jego niepowtarzalny styl ewoluował w izolacji, po okresie, w którym całkowicie porzucił czynne malarstwo  i udał się do Indii w poszukiwaniu filozoficznego oświecenia.


Michael Parkes
Michael Parkes - Muzyka Wody


Na początku malował w ekspresjonistycznym stylu, wspólnym dla swoich nauczycieli. Jednak później zaczął rysować i malować szczegółowo, skrupulatnie i to go zaczęło charakteryzować. Ten styl jest realistyczny w zasadach, ale często używa magicznych przedmiotów z obrazami zaczerpniętymi z różnych tradycji, w ​​tym kabalistycznych i tantrycznych . W jego malarstwie można spotkać dziwne zwierzęta, ujrzeć tajemnicze skrzydlate kobiety, dobro i zło, w walce i ich odwiecznym konflikcie.

Michael Parkes
Michael Parkes - Żągler.

Kilka prac Mistrza zostało wykorzystanych, jako ilustracje do okładek książek:

OMNI (grudzień 1980 r., czerwca 1980 r., listopad 1981)

 • The Best of Omni Science Fiction , No. 6 (1983) The Best of Science Fiction, Omni Nr 6 (1983)
 • Omni Best Science Fiction One (1992) Science Fiction Omni Najlepsze One (1992)
 • Omni Best Science Fiction Three (1993) Omni Najlepsze Science Fiction Three (1993)
 • Full Spectrum 5 (1995, 1996) Full Spectrum 5 (1995, 1996)
 • ParaSpheres: Extending Beyond the Spheres of Literary and Genre Fiction: Fabulist and New Wave Fabulist Stories (2006). ParaSpheres: wykraczających poza sfer Literacko Fiction Gatunek: bajkopisarz i nowe historie bajkopisarz Wave (2006).
 • Karma in Christianity - Charles Pradeep (2011) Karma w chrześcijaństwie - Charles Pradeep (2011)


 • Michael Parkes
  Michael Parkes

  Rzeźba Parkes'a, Afera Angel (2004), opublikowana była w październiku 2004 roku na okładce holenderskiego magazynu Fine Arts, która zawierała także felieton opisujący jedną z wystaw Parkes'a w Holandii.
    Lisa Starry z Scorpius Teatr Tańca z Phoenix w Arizonie w 2007 roku opracowała choreografę współczesnej prezentacji tańca opartą na pracach Parkes'a. W 2007 roku Michael Parkes został zaproszony do wystawienia obrazu własnej wizji "Wenus" na 35-tej Międzynarodowej Wystawie Realizmu Magicznego w Danii.


  Michael Parkes
  Michael Parkes

  W 2009 roku, jeden z obrazów Parkes'a - Trzy Gracje, został wielokrotnie wspomniany w powieści Dana'a Brown'a - Lost Symbol . Parkes też został zaproszony i jego interpretacje do symbolicznego wykorzystania jego twórczości w książce Browna Daniela - Burstein. 


  Michael Parkes
  Michael Parkes

  A, oto nagrody, które otrzymał za swą twórczość:

  Association of Science Fiction & Fantasy artyści ( ASFA ) - Chesley Awards,
  • 1994 Best Cover Illustration: Paperback Book - Omni Best Science Fiction Three ( nominacja ) 1994 Najlepszy Ilustracja okładki: Książka w miękkiej okładce - Science Fiction Omni Najlepsze Three ( nominacja )
  • 2003 Best Product Illustration - " The Court Painter " ( nominacja ), 2003 Najlepszy Ilustracja produktu - "Painter Court" ( nominacja )


  Michael Parkes
  Michael Parkes

  Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz